2

Alaşehir Boya Badana Ustası

İnsanların en asli ihtiyaçlarından olan boya ve badana işlerinin ustalar doğrulusunda yapılması ve bu ustaların da aynı vakitte işlerinin ehli olması gerekmektedir. Alaşehir’ta hizmet veren İstanbul Boya Badana işleri ustalarının bu alanlarda tecrübeli oldukları bilinmekle beraber işini iyi yapmayan bireylerin de zenginliği bilinmelidir. Bu kapsamda usta seçerken gerektiğince alakalı davranmanız gerekmektedir. Genellikle bu işi uzun süredir yapan ve müşterilerinin kendisinden memnun kaldığı bir ustayla çalışmanız sizin faydanıza olacaktır.

Alaşehir Boya badana işlemlerine başlarken bilhassa ne kadar boya kullanılacağına ilgi etmek gerekir. Bu adıma ilgi etmediğiniz takdirde çok çok boya yükselmesi ya da eksik kalması gibi hallerle karşı karşıya kalmanız söz hususu olabilir. Bundan ötürü boyanın uygulanacağı alan iyi bir şekilde hesaplanmalı ve en ideal oranda boya satın alınmalıdır. Bu hal aynı vakitte vakitten da tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Genellikle boyanın yeterli olmaması daha büyük problemlerin meydana çıkmasına niçin olacaktır.

Tüketilecek Boya Miktarı Hesaplama

Alaşehir Boya badana işlemlerinin uygulanacağı alanda tüketilecek boyanın sayısını doğru bir şekilde saptamak gerektiğince önemlidir. Genellikle boyanın eksik kalması gibi yükselmesi da bir problem olarak görülmektedir. Bundan ötürü alana ne kadar boya kullanılacağıyla alakalı hesaplama yapmadan katiyen boya almamalısınız.

Şimdi gelelim tüketilecek boya sayısının hesaplamasına. İlk olarak alanınızın 125 metre kare olduğunu varsayalım. Bu sırada iki değişik hesap çıkarmanız gerekecek. Bunlardan birisi tavan hesaplaması öteki ise duvarların hesaplanmasıdır.

Alanın tavanını hesap eder iken 125 x 0,80 =100 metrekare tavan olarak kabul edeceksiniz. Bununla beraber duvarları hesap eder iken 125 x 2,20=275 metre kare duvar olarak hesap edeceksiniz. Bu iki sayısal değeri meydana çıkartarak alanınızın ortalama sayısal değerini bulabilirsiniz. Bu hesaplamanın ardından alanda kullanacağınız boyanın yüzey talimatını öneme almanız gerekecektir. Bu yüzey talimatında belirti edilen metre kareye göre kullanım miktarına bakarak toplamda ne kadar boya almanız gerekliliğini de meydana çıkartabilirsiniz.

1.806 Responses