9

Saruhanlı Boya Badana İsleri Ustası

Bir boya badana işleri ustası ile anlaşarak iş gerçekleştirme sizi çoğu yükten kurtaracağı amacıyla mantıklı bir karar olabilir. Böylece hem işinizden gücünüzden geri kalmamış olursunuz, hem de şayet boya işinde son derece acemiyseniz meydana çıkabilecek kötü görüntüleri engellemiş olursunuz. Saruhanlı boya badana ustası konusu ile ilgili gerektiğince varlıklı bir ilçedir. Bu amaçla aradığınız niteliklerde bir usta bulmanız kolaydır. Yine de usta seçiminde ilgi etmeniz gereken birtakım noktalar vardır.

Usta ile zevkleriniz uyuşuyor mu?

Her ne kadar usta sizin istediklerini yerine getirmekle yükümlü olsa da el işiyle oluşturulan işlerde daima yapan şahıstan de izler bulunacağını unutmamalısınız. Ustayla işe başlamadan evvelce dairenize ne tarz bir boyanın ve rengin yakışacağı konusu ile ilgili konuşun ve düşünce birliği yapmaya çalışın. Ne dilediğinizi, ne hayal ettiğinizi sakince ve düzgünce anlatın. Belki sizi dinledikten sonra usta da sizin isteklerinizin çok doğru ve yerinde olduğunu düşünecek ve daireniz amacıyla en ideal seçeneğin o olduğunu belirtecek. Ya da sizin dilediğiniz şey belki de o daire amacıyla hiç ideal değildir ve usta size amacıyla sizin hayalinizdeki şeyin orası amacıyla olamayacağını, onun yerine hangi alternatiflerin bulunabileceğini anlatacak ve tekrar sizi mutlu etmenin bir yolunu bulacaktır. Fakat sizi adam akıllı dinlemeden, dilediğiniz şeyin tam olarak ne olduğunu bile kavramadan, o bölgeye uyup uymayacağını düşünmeden, kafasındaki sabit düşünceler iş yapmaya kalkan Saruhanlı boya badana ustası gibi şahıslardan uzak durmalısınız. Bu şahıslar sizin göz zevkinizden çok kendi işlerinin kolay ve ucuz yoldan hallolmasını önemsedikleri amacıyla netice ürün sizi hiç de tatmin etmeyebilir.

Süreç süresince daireyi denetim edin

Ustayla anlaşmış bütün detayları konuşmuş olabilirsiniz fakat usta sizi aslında dinlemiş ve söylediklerinizi özümsemiş mi yoksa sizi o an amacıyla başından savmak amacıyla her şeyi kabul eder gibi görünüp tekrar kendi bildiğini mi okumuş bunu fakat boya bittikten ve iş işten atlattıktan sonra görmek istemiyorsanız ara ara bunu kendine çok da fark ettirmeden Mamak boya badana isleri ustasını denetim ederek yaptığı işi denetleyebilirsiniz.

28.589 Responses